Gelecek Çizgileri

Demirden, dünyanın en prestijli tüketici elektroniği fuarlarından biri olan IFA 2018’deki Silverline sergileme alanının tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdi. Markanın gücü ve tecrübesini vurgulayan ikonik ve çekici sergileme alanı, yenilikçi ve geleceğe uzanan teknoloji algısını işliyor. 

Silverline ürünlerinin farklı uzmanlık alanlarına göre konumlandırılması, birbirinden bağımsız güçlü odak noktaları oluşturuyor. Yedi adet yerleşim alanı, birbirinden farklılaşan, farklı akslarla derinlik oluşturan, ikonik metal çubuklarla separe ediliyor. Bu metal çubuklar alanlarına göre farklı renklere bürünüp tasarımın güçlü bir enstrümanı haline gelirken aynı zamanda alan yerleşimi için mimari bir öğe olarak da kullanılıyor.

Farklı kullanım alanlarına hitap eden ürünler, özel tasarlanmış sergileme alanlarında kullanım senaryolarına uygun olarak sergileniyor, ziyaretçilerin deneyimine sunuluyor. 

Sergileme alanının merkezine konumlandırılan, Silverline’ın yüksek teknolojili ve yenilikçi ürün deneyimi için özelleşen Smart Kitchen bölümü, yüksek ve kesintisiz cam cephesi ve marka algısını güçlendiren renk paletiyle alanın odağını oluşturuyor. Ürünün sesli komut ve görüntüleme sisteminin çalışması için alanın geri kalanından izole edilmesini sağlıyor.

Supreme alanı tezgah çekişli davlumbazlar için özelleşiyor ve diğer ekipmanlarla birleşip kullanıcıların, yaşayan bir mutfağı gözlemleyebileceği ergonomik, canlı, işleyen bir mutfak
alanına dönüşüyor. 

Proje: Silverline
Yıl: 2018
Yer: Berlin
Alan: 166 m²
Kapsam: Sergileme Tasarımı, Grafik Tasarım
Fotoğraf: Silverline